טיפים לשמירה על המראה בגיל מבוגר

תופעות לוואי אפשריות לאחר ניתוח פייס ליפט ודרכי ההתמודדות

פייס ליפט הוא ניתוח להצערת עור הפנים והצוואר על ידי מתיחה והרמה של העור. התהליך כולל הידוק של רקמת החיבור העוטפת את שרירי הפנים ואחראית למראה הנפול והמבוגר שמקבל העור. מתיחת הפנים הנפוצה ביותר היא, בתהליך הפרדה בין שרירי הפנים לעור העודף כאשר לאחר ההפרדה יתבצע תהליך לחיזוק השרירים ומתיחה של העור הנופל חזרה למקומו הטבעי – ולסיום הסרת העור העודף. בנוסף ניתן להשיב את הנפח שאבד עם השנים באמצעות הזרקת שומן טבעי.

ניתוח פייס ליפט מומלץ החל מגיל 40 לאחר אבחון מקיף שנעשה על ידי רופא בכיר, כירורג פלסטיקאי, המומחה באסתטיקה של עור הפנים והצוואר. התאמה לניתוח מהסוג זה תקבע בהתאם למאפיינים הפיזיולוגים ואורח חיים אשר משפיעים על מצב עור הפנים והצוואר.

פייס ליפט הינו הליך כירורגי וכמו בכל הליך כירורגי חשוב לדעת מהן תופעות הלוואי הצפויות וכיצד להתמודד איתן. רוב תופעות הלוואי הינן נקודתיות וזמניות ועוברות תוך כדי תהליך הריפוי והשיקום של העור לאחר הניתוח. על מנת להבטיח שבתום התהליך כולו התוצאות יהיו יפות ומשביעות רצון, חשוב כמובן למלא בקפידה אחר הוראות הרופא המנתח לפני הניתוח וסיומו.

בשלושת הימים הראשונים לאחר הניתוח מומלץ לפרגן לעצמך מנוחה מלאה, אשר תאפשר לך זמן להתאושש מהתהליך הנפלא אותו עברת. מומלץ להרבות בשתיית מיצים ולאכול אוכל קל. מומלץ להמעיט באכילת מאכלים הדורשים לעיסה ממושכת, על מנת לנתב את זרימת הדם(ממערכת העיכול) לאזור הראש והצוואר כדי לאפשר ריפוי מרבי.

עקב הפרוצדורה יתכנו תחושות אי נוחות וכאבים, אשר הינן תופעות טבעיות ומוכרות. לתחושות אלו עשויות להתווסף תחושות הידוק העור, יובש ונוקשות. אל תסבלי, קחי כדור! מנוחה מרובה בבית ונטילת משככי כאבים שאינם מכילים אספירין יעזרו לך לעבור את הימים הראשונים ותחושות אלו ייעלמו כלא היו, כחלק מתהליך ההחלמה – והכל יחזור למקומו בשלום.

בכדי למנוע זיהומים באזור התפרים אשר שכיחות פחותה מ1% יש למרוח בעדינות משחה אנטיביוטית על התפרים על פי הוראת הרופא.

לאחר הניתוח יתכנו תופעות של נפיחות ושטפי דם באזורים מסוימים אשר מקורם פגיעה בכלי הדם. היווצרות המטומה (דימום תת עורי) הינה תופעת לוואי בעלת שכיחות נמוכה בניתוח פייס ליפט בהרדמה מקומית, לרוב היא תופיע ביום שלאחר הניתוח. תופעות אלו יחלפו תוך כשבוע ימים מיום הניתוח. את השיפור ניתן להרגיש מיום ליום.

תופעות הכוללות חוסר או ירידה בתחושה באזור התפרים הינן נורמליות לחלוטין. תחושות אלו יחזרו לאט לאט במשך כמה חודשים בין חודשיים לשישה. פגיעה עצבית כגון ירידה בתחושה באזור האפרכסת או פגיעה בפעילות שרירי ההבעה ושיתוק זמני באזור שרירי הפה הינן נדירות ביותר ועוברות תוך כדי תהליך הריפוי הטבעי של הגוף.

היווצרות נמקים בקצוות של העור המתוח הינו הסיבוך הנדיר ביותר, סיבוך זה נובע מניתוק של כלי הדם מהעור אשר מגבילה את זרימת הדם התקינה. סיבוך זה עלול להיווצר בעקבות חבישה מהודקת מדי ומתיחת יתר של העור, מנתח בעל שם ומיומנות ידע להימנע ממצבים אלו. סיבוך זה אינו מצריך התערבות חיצונית שכן הגוף ידע לרפא את עצמו אך זמן ההחלמה והריפוי ממנו יהיה ארוך יותר. תופעה זו שכיחה יותר בקרב מעשנים שכן העישון משפיע על קצב זרימת הדם לפנים על כן חשוב להימנע מעישון כ – 6 שבועות לפני הפרוצדורה וחודש אחרי.

ניתוח פייס ליפט בהרדמה מקומית מאפשר למנתח פלסטי מוכשר ומיומן לשמור על מראה טבעי ולא מעושה ומתוח מדי כמו כן מסייע בהעלמת קווים וקמטים עמוקים שנוצרו עקב התבגרות ונפילת העור. פייסליפט בהרדמה מקומית מעניק מראה צעיר, אסתטי ורענן, חזרה לשגרה מהירה והתוצאות שנשארות איתך לאורך זמן.

מעוניינת לשמוע בהרחבה על פייס ליפט ופרוצדורות אחרות המבוצעות בקליניקה? צרי קשר כבר היום! 03-6783838
נגישות