מתיחת קו הלסת

תופעת ההתמכרות לטיפולים אסתטיים

לניתוחים וטיפולים פלסטיים יש יתרונות רבים הן פיזיים והן נפשיים. הם תורמים להצערת ושיפור מראה העור ומחזקים את הביטחון העצמי בנוגע למראה, חלקם אפילו פותרים ומקלים על תופעות רפואיות.
נשאלת השאלה מתי הבחירה בטיפולים מסוג זה הופכת להתמכרות? מתי ואיך נדע שהגיע הזמן להפסיק ובידיי מי האחריות לשים גבול לכמות הטיפולים והניתוחים המבוצעים?

כולנו מכירות את הנשים המצליחות והמדהימות האלה, כוכבות הוליווד אשר נכנסו למעגל אין סופי של ניתוחים וטיפולי אסתטיקה אשר מעוותים את מראה הפנים מפעם לפעם עד לאין היכר. מספר הנשים אשר לוקחות סיכונים בתחום זה עולה באופן דרסטי משנה לשנה, מכורים רבים לטיפולים בטוחים כי השינוי יביא פתרונות לבעיות החיים, היחסים החברתיים ישתפרו , הקריירה תשגשג, הם ימצאו את הזוגיות שהם מחפשים וכך הם נכנסים למעגל טיפולים משחית שאין לו גבול ועל כן הם לעולם אינם מרוצים ושלמים עם עצמם.

הסיבות להתמכרות

רדיפה אחר המראה המושלם– התמכרות לניתוחים פלסטיים וטיפולי רפואה אסטטית צצים לרוב לאחר ניתוח או טיפול אחד, דווקא טיפול מוצלח עלול לגרות את הצורך והרצון לעבור טיפולים נוספים לקבלת מראה פנים "מושלם".

תפיסת מציאות בעייתית – נשים הרואות פגמים מהותיים שאינם קיימים במראה העור והפנים ומגיעות פעם אחר פעם במטרה ל"תקן" בעיות שלא קיימות באמת.

השפעה חברתית – סביבתית– נשים רבות מושפעות מתוכניות הריאליטי, המגזינים, האינטרנט והקולנוע אשר מכתיבים מודל יופי מסוים שמסמל עבורן עושר, יופי, הצלחה, מעמד ומראה צעיר. הרצון לשכפל את ההצלחה ולהידמות לאחת מהכוכבות הזוהרות הוא שמוביל את אותן נשים פעם אחר פעם לעוד טיפול. אפילו אצל הכוכבות ההוליוודיות ניתן לראות הבדלים משמעותיים בין המראה המעושה מדי אצל דונטלה וראסצ'ה, מג ראיין, רנה זלוונגר אשר אינן דומות לעצמן לאחר הפרוצדורה לעומתן קמרון דיאז ג'וליה רוברטס ואנג'לינה ג'ולי אשר עברו גם הן טיפולים שונים ומשמשות דוגמא למראה מתוח, צעיר וטבעי יותר אך הדבר החשוב ביותר זה "שלמות" זו נמדדת יחסית לעצמן בעוד נשים רבות מחפשות להדמות למישהי אחרת.

מי נושא באחריות בכל הנוגע לכמות הטיפולים?

האחריות מתחלקת לשניים: הרופא המטפל / מנתח, והמטופלת עצמה.

אחד הדברים החשובים אצל רופא לרפואה אסטטית זה ללמוד את הפנים של כל מטופלת, לדעת מה הטיפול הנכון עבורה על מנת לקבל מראה טבעי ומה הם הגבולות, לדעת מתי להפסיק. חלק מהאחריות היא לדעת גם לסרב למטופלת כאשר אינם נדרשים טיפולים נוספים ורופא מומחה בהחלט ידע היכן להציב את הגבול. רופא שימשיך וינתח על מנת להרוויח כסף ולרצות את המטופלת גובל ברשלנית אשר תגרום למטופלת נזק רפואי וכלכלי.

האחריות שחלה על המטופלת היא למצוא את הקליניקה והרופא הטובים ביותר, לעשות את בדיקה מעמיקה ובחירה מושכלת במקום הנכון לעבור בו טיפול. טיפול נכון ומלא ישלב הכנה נפשית ורוחנית לקראת הפרוצדורה, הכנה שכזאת תכלול כלים לחיזוק העצמי הפנימי – ליצירת קורלציה בין "איך אני מרגישה בפנים והלימה לאיך שאני מרגישה בחוץ".
כאשר אנו מגיעות לטיפול מתוך אהבה והשלמה עם הקיים ועם הבנה מהן התוצאות המקסימאליות אליהן נגיע בעקבות הטיפול, עם פתיחות והקשבה לעצמנו ולייעוץ שקיבלנו התוצאות שיתקבלו יהיו יפות וטבעיות גם מבפנים, ההתמודדות עם השנוי תהיה קלה יותר ונוכל ליהנות מהיופי הפנימי והחיצוני שקשורים זה לזה ומחזקים זה את זה. תחושה של שביעות רצון פנימי וחיצוני ימנעו צורך לחזור ולעשות טיפולים שאין בהם צורך.

על מנת לקבל את המראה המושלם והטבעי עבורך חשוב להתחיל את השינוי מבפנים, לכן קליניקת L.A FACE משלבת בטיפול שני תחומים – BODY& MIND. מצד אחד רופאים מומחים בעלי שם עולמי המתמחים בהכרת מבנה הפנים, מתן טיפול מתאים לכדי מראה צעיר וטבעי,
ומהצד השני טיפול ב – MIND אשר יחזק אותך מבפנים גם בתום התהליך ויקנה לך את הכלים לשמירה על האיזון העדין והיפה.

את מוזמנת להתקשר עוד היום ל L.A FACE לפגישת יעוץ ואבחון ללא עלות או מחויבות מצידך. 03-6783838

 

נגישות