זה כבר לא סוד!

עוד מימי קדם נושא היופי היה אפוף סודיות ותהליך יצירתו התרחש מאחורי דלתיים סגורות. אחת המטרות של מסתורין זה היה, ועודנו, ליצור אשליה של גנים טובים ויופי טבעי. אנו רואים את המגמה הזו לאורך השנים: החל מקליאופטרה, שמעולם לא נראתה בציבור ללא איפור, וכלה במדונה (60), כוכבת הפופ האגדית, שטוענת שהמראה הזוהר שלה איננו כרוך בהתערבות כירורגית כלשהי.

בראיון למגזין NewBeauty סיפר ד"ר רוברט סינגר כיצד עם הזמן השתנה יחס הציבור לפרוצדורות אסתטיות ולניתוחים פלסטיים: בעבר הרצון להסתיר את הפרוצדורה מפני העולם היה כה עז שהיו מקרים שבהם הסתירו את הפרוצדורות אפילו מבני הזוג. גם ניתוחי אף, שהיום נעשו פופולריים כל כך, בעבר נעשו בסודי סודות. "המצב הגיע לכך שאם פציינטים שלי היו פוגשים אותי באירועים חברתיים הם היו נוהגים להתעלם ממני, מפני שחששו שחבריהם יחשדו שעברו טיפולים או פרוצדורות פלסטיות".

מהפכת העידן הדיגיטלי, ובראשה המדיה החברתית, בד בבד עם התפתחות השיטות להצערת עור הפנים ללא התערבות כירורגית (פילינג, בוטוקס וחומצות היאלורוניות) הביאו לכך שיותר ויותר מטופלים החלו לשתף ולספר על טיפולים שעשו. זוהי למעשה חלק ממגמה כלל עולמית בה הצד הפרטי של חיינו הופך להיות יותר ויותר ציבורי. גם השיח הגלוי בנושא האסתטיקה, באמצעי התקשורת וברשת האינטרנט, תרמו להאצת התהליך, בעיקר בשל חשיפת האמת על טיפולים שעשו ידוענים ואנשי ציבור – שלפני כן לא היו גלויים לציבור הרחב.

גלית גוטמן - טיפול בבוטוקס וחומצה היאלורונית

גלית גוטמן

כיום יותר ויותר אנשים מחליטים להשתמש בצורה כזו או אחרת בשירותי הרפואה האסתטית בגלוי, ואף חולקים את החוויה עם העולם כולו. הציבור כבר מבין שככל הנראה הדוגמניות וכוכבות הקולנוע הזוהרות, גם כן עושות טיפולים אסתטיים ופרוצדורות כירורגיות להצערת עור הפנים והצוואר, גם אם הן טוענות בתוקף שמדובר בתזונה בריאה וגנים מעולים. לקריאה אודות מתיחת פנים וצוואר ועלויות הטיפול היכנסי לכתבה הבאה 

ויש גם כאלו שמצהירות בריש גלי, משתפות את הציבור וחושפות את האמת. כך למשל אמרה הדוגמנית גלית גוטמן ל-Ynet "מגיל 35 אני עושה בוטוקס. זו תעשייה שמגלגלת מיליונים, אבל לפי הכתבות שאני קוראת בעיתון נראה שאף אחת לא עושה את זה. פתאום כולן 'הרוויחו את הקמטים שלהן ביושר' והן 'מקבלות באהבה כל קמט'. בסדר… אני חושבת שבוטוקס וחומצה היאלורונית הם אחלה פטנטים, ואם את מתחילה מוקדם ותופסת את הקמט בזמן, אז אין קמט. מבחינתי זה תהליך של שימור ואני לא מרגישה שאני צריכה להתבייש בו, זה נראה לי מגוחך. אני את הקמטים שלי לא מרוויחה ביושר – את הכסף שלי אני מרוויחה ביושר, ואז משקיעה אותו בבוטוקס וקרמים".

"זה נהדר שאנחנו סוף סוף מדברים בגלוי על הנושא ומבינים שאין סיבה להסתיר" אומר ד"ר סינגר, אך בו בעת הוא מבהיר כי עלינו להיות זהירים מכיוון שבסופו של דבר מדובר בהליך רפואי. "בין אם זה פילינג, הזרקות או התערבות כירורגית, אני ממליץ לקבל שירותים רפואיים אלו רק מרופאים מוסמכים ובעלי ניסיון" הוסיף.

קליניקת L.A.FACE מזמינה אותך לבוא ולהכיר את נושא הטיפולים האסתטיים להצערת עור הפנים והצוואר ולקבל ייעוץ חינם – ללא כל התחייבות מצידך – עם מומחים בעלי שם עולמי לגבי הטיפול שעשוי להתאים לך. צרי קשר עם עוד היום ותעשי את הצעד הראשון שלך לקראת הגרסה הצעירה שלך.

מקורות: מדונה, גלית גוטמן, מגזין NEWBEAUTY גיליון קיץ-סתיו 2018, wikicommons 

מתעניינים בשיטות נוספות לשימור והצערת עור הפנים?

צרו קשר לקביעת אבחון חינם וללא התחייבות

עם הרופאים המובילים בתחום הצערת עור הפנים והצוואר!

שדרות שאול המלך 37 ת"א ׳בית אירופה׳ קומה 1 טלפון 6783838 -03

שם

,

מייל

טלפון*

נושא הפניה


 
כותבת המאמר-  דניאלה גולן, יזמית ומנכ”ל, L.A. FACE, המרכז הבינלאומי לטיפולים אסתטיים רפואיים לפנים ולצוואר ומרצה בנושא חשיבה חיובית בישראל ובעולם. 
״אני מאמינה בנתינה, באהבה ובשמחה ללא תנאי. מאמינה שהגוף והנפש קשורים זה לזה, ולכן התפתחות רוחנית היא המפתח לחיים מאושרים וטובים. מאמינה בהעצמה ועוסקת כל חיי בהעצמה של נשים״ 
כתבות נוספות מטעם דניאלה גולן:
נגישות