הזרקות: ותיקות משחשבתם

הרדיפה אחר 'מילוי שקעים' בפנים הינה ותיקה מכפי שהיינו מצפים: מן החלוצים הראשונים שרתמו את הרפואה לצרכים קוסמטיים היה המנתח הגרמני ד"ר ניובר ב-1893, אשר היה הראשון שביצע ניתוח במטרה למלא שקעים על ידי שומן.

הזרקות למילוי

רפואה קוסמטית בתחילת דרכה: תמונות 'לפני ואחרי' של פציאנטית הסובלת משיתוק פנים. בתקופה מוקדמת זו שימש שומן חיות כחומר מילוי, מה שהביא לתופעות לוואי בלתי נעימות. מקור: semanticscholar.org
 
 
שני כוכבי העל של עולם הקוסמטיקה, עליהם ככל הנראה שמעתם, הם בוטוקס וחומצה היאלורונית.
בוטוקוס, המיועד לקמטים באזור העליון של הפנים, אותם הוא מעלים על ידי שיתוק שרירים, שונה בתכליתו ובמהותו מהחומצה ההיאלורנית, אשר משמשת על כל נגזרותיה למילוי שקעים ועיצוב נפחים.
בשנות ה-40 וה-50 של המאה הקודמת, התוודענו לחומר החדש: סיליקון. סיליקון שימש לצרכים קוסמטיים אך הביא איתו הרבה תופעות לוואי לא נעימות, ובשנות ה-70 הכרנו את זריקות הקולגן. הקולגן היה כמובן, הרבה יותר בטוח מהסיליקון, אך עדיין לא סיפק פיתרון מושלם, מפני שהוא עלול לגרום לתגובה אלרגית. בנוסף, מקור החומר עצמו הינו סוגיה שנויה במחלוקת: הוא מופק מבעלי חיים.

השינוי האמיתי מתחולל ב-2006 עם כניסתה לשוק של החומצה ההיאלורונית רסטילן. כיום, 12 שנה מאוחר יותר, אפשר לראות כי החומצה ההיאלורונית ניצחה בהחלט את הזרקות הקולגן שקדמו לה. לרופאי העור והמנתחים היום יש מבחר רחב של חומרים ייעודיים לשימושים שונים: חומרים המיועדים למילוי נפחים משמעותיים, או להזרקות שטחיות יותר המיועדות לשיפור מרקם העור, מפני שהחומצה ההיאלורונית יעילה לשתי המטרות.

סוגים סמיכים יותר יעילים למטרות של מילוי נפח ועיצוב שפתיים, וסוגים נוזליים יותר של החומצה מיועדים להזרקות שטחיות יותר. הם מעניקות לחות לעור, משפרות באופן ניכר את המרקם שלו וכמובן שומרות עליו לאורך זמן. 

 
הצערת פנים קטרינה

 

אין זה מפליא כי החומצה ההיאלורונית הפכה ל"רכיב הפלא" בשלל קרמים של מותגים מובילים, אך מיותר לציין כי הזרקת החומר מאפשרת ליהנות ממלוא האפקט שיש לחומצה ההיאלורונית להציע. הטיפול לא דורש זמן החלמה, מהיר ויעיל, על כן קיבל בארה"ב את הכינוי "Lunchtime Facelift", הרמת פנים . הכינוי הופך את הפרוצדורה לפעולה קוסמטית יותר מאשר כירורגית, אך יש לזכור תמיד לבצע פעולות מסוג זה מול רופא מוסמך.
 
 

 

קליניקת L.A.FACE מזמינה אותך לבוא ולהכיר את נושא הטיפולים האסתטיים להצערת עור הפנים והצוואר ולקבל ייעוץ חינם – ללא כל התחייבות מצידך – עם מומחים בעלי שם עולמי לגבי הטיפול שעשוי להתאים לך. צרי קשר עם עוד היום ותעשי את הצעד הראשון שלך לקראת הגרסה הצעירה שלך.

 

מתעניינים לשמוע על המבצעים שלנו להצערת עור הפנים לכבוד הבלאק פריידי? בין ה25-29/11 בלבד. 

בלאק פריידי

 

 

צרו קשר לקביעת אבחון חינם וללא התחייבות עם הרופאים המובילים בתחום הצערת עור הפנים והצוואר!

שדרות שאול המלך 37 ת"א ׳בית אירופה׳ קומה 1 טלפון 6783838 -03

שם

,

מייל

טלפון*

נושא הפניה


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
כותבת המאמר-  דניאלה גולן, יזמית ומנכ”ל, L.A. FACE, המרכז הבינלאומי לטיפולים אסתטיים רפואיים לפנים ולצוואר ומרצה בנושא חשיבה חיובית בישראל ובעולם. 
״אני מאמינה בנתינה, באהבה ובשמחה ללא תנאי. מאמינה שהגוף והנפש קשורים זה לזה, ולכן התפתחות רוחנית היא המפתח לחיים מאושרים וטובים. מאמינה בהעצמה ועוסקת כל חיי בהעצמה של נשים״ 
כתבות נוספות מטעם דניאלה גולן:
נגישות