פרוצדורות שיעזרו לכם להשיג חיוך סימטרי

הדבר הראשון שמישהו רואה כשהוא פוגש אתכם, זה החיוך שלכם. כשאתם נפגשים עם חברים, יוצאים לדייט ראשון או נוסעים לאירוע משפחתי – עדיף שהחיוך שלכם יזהר לעיני כול באופן מושלם.

למרבה הצער, עבור רבים מאתנו זה לא המקרה. סדק בשיניים, שיניים עקומות, שיניים בגוון עכור או שיניים חסרות, הם רק חלק מהבעיות שעלולות לפגוע בחיוך שלכם, כך שהוא לא יראה כמו הציפיות שלכם.

כאמור, אתם לא לבד במצב העגום הזה – אנשים רבים חווים מבוכה מהחיוך שלהם לאורך כל חייהם, בין אם בגלל בעיה אסתטית או פונקציונלית בשיניים שלהם. אבל אין צורך לדאוג, יש דרכים רבות שיאפשרו לכם להשיג חיוך יפה יותר, שיניים בגוון אחיד ובוהק, ושיניים תואמות הנמצאות במקומן, בקיצור, חיוך סימטרי ואסתטי.

איך להשיג חיוך אסתטי

אם השיניים עקומות

שיניים עקומות, זה אחד הדברים המציקים ביותר למבוגרים. די בשן אחת או שתיים שלא ממוקמות נכון, כדי שתרגישו נבוכים ותימנעו מהפגנת החיוך שלכם. בנוסף, בין השיניים הללו נתקעים לעתים קרובות חלקיקי מזון מטרידים והן גם עלולות להקשות על הדיבור.

למרבה המזל יש היום מספר אפשרויות לתקן זאת:

אינויזליין – Invisalign

תשכחו מפלטות המתכת המסורתיות, התקן האינויזליין השקוף מסייע לכם להשיג שיניים ישרות יותר ומנשך טוב יותר, באמצעות מגשים שקופים שמיוצרים בהתאמה אישית ומולבשים על השיניים. עם הזמן, יסתגלו המגשים וישתנו כדי להעניק לכם את חיוך החלומות. המראה השקוף והלא בולט של האינויזליין, הופך התקנים אלה למושלמים עבור מבוגרים.

  • ציפויי חרסינה

פתרון אחר לשן עקומה הוא ציפוי חרסינה. מדובר בציפוי שמודבק לחזית השן על מנת להפגין חיוך לבן וחלק. ציפוי זה מושלם עבור מי שמחפש פתרון עמיד לאורך זמן לשיניים עקומות או לרווחים בין השיניים, במקום ההליך הארוך של יישור שיניים.

על ציפויי החרסינה נרחיב להלן, גם כפתרון לבעיות שיניים נוספות.

אם השיניים נסדקו

השיניים עשויות מרקמה עמידה במיוחד והן מסוגלות לעמוד, בדרך כלל, בלחצי האכילה והלעיסה היומיומית. יחד עם זאת, אם אתם נוגסים במזונות קשים מדי, פוגעים בטעות עם הכוס בשיניים או נופלים על הפנים, אתם עלולים למצוא את עצמכם עם שן סדוקה. במקרה זה ציפוי חרסינה עשוי להיות הפתרון הנכון.

ציפוי חרסינה הוא עלה דקיק מחרסינה שמודבק ישירות לחזית השן הפגועה שמשבשת את המראה המושלם של החיוך שלכם. כל ציפוי שכזה מיוצר בהתאמה אישית כך שיתאים באופן מושלם כשיודבק על גבי השיניים הטבעיות.

ציפויים אלה מסוגלים להחזיק מעמד עד 20 שנה. אבל, אם אי פעם הם ייפגעו או יוכתמו, תוכלו להחליף אותם בסט חדש של ציפויים.

אמנם, השוק מציע גם חומרים אחרים ליצירת ציפויי שיניים, אבל רוב רופאי השיניים מסכימים כי ציפויי החרסינה הם האפשרות הטובה ביותר, בשל הגוון הטבעי שהם מעניקים לשן ובגלל העמידות המרשימה שלהם.

ציפויי חרסינה מעולים גם לטיפול בבעיות אחרות, כגון: שיניים עקומות, שיניים שצורתן, גודלן או צבען מקלקל את החיוך הסימטרי וההרמוני.

  • אם השיניים שינו את צבען

קפה הבוקר שלכם, כוס היין עם ארוחת הערב שכללה גם פסטה עם רוטב אדום – הם חלק מהמזונות והמשקאות שיכולים להוביל עם הזמן לשינויים בצבע השיניים.

המבוכה מהשיניים הצהבהבות שלכם מדרבנת אתכם לנסות פתרונות להלבנת שיניים, בין אם להלבנה ביתית באמצעות רצועות הלבנה שניתן לקנות בסופרפארם או להלבנה מקצועית במרפאת השיניים שלכם.

לעומת השיפור הקל שיכול להציע הטיפול הביתי שמצריך טיפול לאורך מספר שבועות, ההלבנה על ידי רופא השיניים, בקליניקה, מציעה לכם פתרון מהיר יותר וארוך טווח יותר.

אפשרות אחרת להלבנת שיניים מקצועית ביתית – מתבצעת כאשר רופא השיניים לוקח תבנית של השיניים שלכם, ומכין מגשי הלבנה בהתאמה אישית. תשתמשו במגשים אלה בבית בכול יום, למשך זמן מסוים. טיפול זה בדרך כלל יכול לשפר את גוון החיוך שלכם תוך כמה שבועות.

אפשר לבחור גם בטיפול הלבנה בלייזר, טיפול מקצועי שמסוגל להבהיר את השיניים במספר גוונים, תוך שעה בלבד.

  • אם חסרות שיניים בפה

שיניים חסרות הן לא משהו שאפשר להתעלם ממנו. לא רק ששיניים חסרות יכולות להשפיע לרעה על יכולת הדיבור והאכילה שלכם, אלא שהפערים שנותרו בחניכיים עלולים לגרום לרגישות, לריקבון ואפילו למחלות חניכיים. כאן נכנסים לתמונה השתלים הדנטליים שהם השיטה הפופולריות ביותר להחלפת שיניים חסרות בפה. שתלים אלה מציעים פתרון מושלם שנראה טבעי ומרגיש טבעי.

 

שדרות שאול המלך 37 ת"א ׳בית אירופה׳ קומה 1 טלפון 6783838 -03

שם

,

מייל

טלפון*

נושא הפניה


 

 

נגישות