אל תחשוש לשאול על השתלות שיער

כגבר בן 30+ יש לי חשש ופחד תמידי מאובדן השיער שלי, אני מסתכל על אבא שלי והמפרצים שלו, אני נזכר בקרחת הבוהקת של סבא שלי, בפאה של סבתא שלי ואני מבין שהגנטיקה המשפחתית שלי לא בורכה בשיער ראש שופע, כשאני ניצב אל מול הראי בבוקר כל מה שאני מצליח לראות זה את המפרצונים שמתחילים להתפרס בשנים האחרונות ומבין שמה לעשות… הסיכויים לשמירה על שיער מלא לא לטובתי.

לכן, כשהתבקשתי לשוחח עם ד"ר קרולינה נלינגר הנחשבת לשם עולה בתחום השתלות השיער בשיטת FUE, החלטתי לנצל את ההזדמנות בשתי ידיים ולצאת מהשיחה הזו עם כל הפרטים על אפשרויות הטיפול בתהליך ההתקרחות שלי.

ש: מה שלומך היום?

ד"ר נלינגר: מצוין! תודה.

ש: עד לשיחה אתך לא הייתי מוכן לשמוע על צירוף המילים, "השתלת שיער", ועכשיו אני מגלה שיש שיטות שונות. מה זה אומר שיטת FUE?

ד"ר נלינגר: "שיטת FUE (Follicular unit extraction) היא אחת משתי השיטות הנפוצות ביותר בעולם להשתלת שיער, ההבדל העיקרי בין שיטת הFUE ושיטת הFUT (Follicular unit transplantation) הוא באופן בו מוציאים את זקיקי השיערה מהאזור התורם.  

בניגוד לשיטת FUT שבה עובדים על כמות גדולה של זקיקים מתוך הנחת עבודה שמרבית הזקיקים לא ישרדו את תהליך הקצירה ולא יצמיחו שיער במקום הרצוי, בהשתלות שיער שמבוצעות על ידי שיטת ה FUE מתייחסים לכל זקיק וזקיק בנפרד. אומנם שיטה זו דורשת מיומנות גבוהה ולוקח זמן רב על מנת להתמחות בה אך התוצאות בה משביעות פנים הרבה יותר ותהליך ההחלמה קצר בהרבה מתהליך ההחלמה בשיטה המקבילה.

השתלת שיער

בחירה בשיטת השתלת שיער זו מבטיחה תוצאות טובות יותר אך דורשת "הקרבה" רבה יותר שכן זמן הטיפול הינו משמעותית ארוך יותר מפני שכל זקיק מקבל יחס שווה ומיוחד. בתהליך זה נוטלים זקיקי שיער בריאים ואיכותיים מחלקים נרחבים יותר באחורי הראש, תוך כדי תשומת לב לשמירה על הזקיק על מנת להבטיח תוצאות איכותיות לאורך זמן."

ש: תוכלי בבקשה להוביל אותנו בשלבי התהליך? מה קורה בהשתלת שיער?

ד"ר נלינגר: "טיפול בשיטת FUE הוא למעשה טיפול קל. כפי שציינתי קודם, ההבדל בין שתי שיטות השתלת השיער טמון בעיקרו בצורת ההחלמה וצורת לקיחת זקיקי השיער מהחלק התורם. לאחר שביצענו את לקיחת זקיקי השיער אנחנו יכולים לעבור לשלב של השתלת השיער, זהו השלב החשוב ביותר שדורש הקפדה מדוקדקת וקפדנות מרבית מצד הרופא המטפל.

לאחר מכן ראשך יכוסה בתחבושות באזורים שמהם נלקחו זקיקים ובאזורים בהם הושתלו זקיקים, את התחבושות יש להשאיר במשך כיומיים ולהיות מוכנים לכך שהקרקפת עשויה להיות רגישה בימים הראשונים ולכן חשוב לשמור עליה מפני מזג האוויר ולאחר כחמישה ימים כבר תוכלו לחזור לשגרה.

כשבועיים שלוש לאחר השתלת השיער יתחילו לנשור השערות שהושתלו אך במקומם תוכלו לראות שיער חדש שצומח מהזקיקים שנתפסו. כ-50% מהתוצאות רואים כבר לאחר חצי שנה ואת התוצאות המלאות רואים בדרך כלל לאחר כשנה. חשוב לתת לשיער את הקצב שלו לגדול לאחר הטיפול ולשמור על השתלים, אצל כל אדם קצב הגדילה שונה וכך גם הוראות השמירה משתנות מאדם לאדם."

ש: אם לוקח שנה לראות תוצאות אז איך יודעים אם ההשתלה הצליחה? מחכים שנה??

ד"ר נלינגר:  "ניתן לדעת האם השתלת השיער הצליחה או לא על פי הגלדים, לאחר כשבועיים ממועד הטיפול ישנה ביקורת במרפאה (אחת ממבין כשלוש ביקורות בטווח של שבועיים עד שנה ממועד הטיפול). המטופל מגיע ואני בוחנת את הגלדים, האם נפלו וכיצד נפלו, זו האינדיקציה להצלחת הטיפול. כיוון שבשלב הראשוני השיער שהושתל נושר ורק לאחר מכן הזקיקים שהושתלו מתחילים לייצר שיער חדש אנו מקיימים כמה ביקורות במרחקים אחד מהשני.

מעולם, בלמעלה מעשור של טיפולים, לא היה לי מקרה ובו זקיקי השיער שהשתלתי לא נקלטו. אבל אני גם חייבת להדגיש את החשיבות של ציות להוראות הרופא לאחר ההשתלה, גם הרופא שהוא הקוסם הכי גדול לא יוכל לעזור אם לא יקשיבו להוראות שלו."

ש: האם ישנם אנשים שלא יכולים לבצע טיפול השתלת שיער? והאם ישנם סיבוכים?

ד"ר נלינגר: "קודם כל ישנו גיל מינימלי שהוא גיל 28, מעבר לזה אין באמת גיל מקסימלי שכן כל עוד יש שיער באזור התורם אפשר לבצע את הטיפול. מה שכן חשוב להגיד כי אנשים שלוקחים מדללי דם צריכים לקבל אישור מיוחד מקרדיולוג או רופא כלי דם משום שלפני הטיפול צריך להפסיק ולנטול תרופות ותוספי מזון שגורמים לדילול הדם לתקופה של כמה ימים.

מבחינת סיבוכים, כמובן שיכולים להיות סיבוכים כמו בכל פרוצדורה ניתוחית, הסיבוכים יכולים לנוע מדלקות ועד נפיחות. לי אישית מעולם ולא קרה שום סיבוך שכן אני עובדת בבית החולים בלינסון ובקליניקת L.A. Face וישנה חשיבות עליונה לסטריליות חדר הניתוחים כמו גם לשימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר שקיימת בשוק."

ש: ומי קהל הלקוחות המגיע לטיפולים מסוג זה?

ד"ר נלינגר: "המטופלים שמגיעים הם מאוד הומוגניים, יש נשים וגברים מכל הגילאים, מכל העדות ומכל שכבות האוכלוסייה, הטיפול הזה מסייע להרגיש טוב עם עצמך ומעודד ביטחון עצמי ולכן אין אפשרות להגדיר בדיוק מי המטופלים, זה יכול להיות כל אחת ואחד."

ש: שאלה אחרונה לסיכום. מה את אומרת, אני צריך לקבוע תור אלייך?

ד"ר נלינגר: [צוחקת ובוחנת את המפרצים שלי] "עקרונית יש לי איך לשדרג אותך בתחום השיער, אבל כל עוד אתה מרגיש נוח עם עצמך ועם השיער שלך אני לא חושבת שיש צורך בטיפול. מה שכן, אני במקומך הייתי מתחילה להתייחס יותר לתכשירים השונים שאתה שם על השיער כי הם יכולים להשפיע לרעה בעקבות כל הכימיקלים שיש בהם."

אצלנו שלנו בקליניקת L.A Face מורכב מבכירי הרופאים שפועלים בארץ ובעולם ואנו מתעדכנים באופן תדיר על השיטות והחידושים העדכניים ביותר, כל זאת תוך כדי שמירה על איכות הטיפולים ושביעות רצון לקוחותינו.
לפרטים נוספים אודות ד"ר קרולינה נלינגר ולאבחון חינם אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונעמוד לשירותכם בכל שאלה, ייעוץ או בקשה. 
חייגו אלינו  072-3949735 או שלחו לנו הודעה באמצעות אתר האינטרנט שלנו ונחזור אליכם.
 

 

שדרות שאול המלך 37 ת"א ׳בית אירופה׳ קומה 1 טלפון 6783838 -03

שם

,

מייל

טלפון*

נושא הפניה


 

נגישות