רוצה גבות מלאות מעוצבות ויפות ובעיקר טבעיות?

הרבה נסיבות וגורמים יכולים להוביל לאובדן שיער בגבות, למשל חוסר באיזון הורמונלי, דיאטה ואפילו בעיות עור מסוימות. מציאת וקביעת הסיבות לאובדן השיער בגבות העיניים עשוי לסייע לרופא המטפל למצוא את הטיפול המוצלח והמתאים ביותר. אובדן שיער בגבות או בשמו המקצועי, היפוטריכוזיס, עשוי להוביל לצמצום קו השיער בגבות ואפילו לקרחות בגבות.

התופעה פוגעת בגברים ובנשים כאחד ועשויה להתבטא בקרחות בגבה אחת או שתיים ולהיות מלווה בגירודים מציקים, עור יבש ואפילו אובדן וקרות במקומות אחרים בגוף מלבד הגבות. לרוב אובדן השיער בגבות לא מגיע  למצב של קרחות מלאות אך במאמר זה נדון בסיבות השונות ובדרכי טיפול.
 השתלת גבות בקליניקת לה פייס

סיבות אובדן שיער והתקרחות בגבות

אובדן שיער בגבות בעקבות הגיל

כחלק מתהליך ההתבגרות הטבעי ישנו סיכוי כי תתחילו להבחין באובדן שיער בגבות בנוסף להתקרחות במספר מקומות נוספים כגון שיער הראש, ריסים ואולי בעוד מקומות בהם יש צמיחת שיער. אובדן שיער זה הינו טבעי וקורה כחלק מתהליך ההתבגרות של הגוף.

  • חוסר איזון הורמונלי

חוסר באיזון ההורמונלי בבלוטות התריס העשוי לגרום להתקרחות.

לרוב אובדן השיער מתרחש כאשר יש חוסר בפעילות בלוטת התריס, בדרך כלל השלב הראשוני יהיה אובדן שיער בשליש החיצוני של הגבה (החלק הדק שמפנה לכיוון האוזן). עוד סממנים של חוסר באיזון ההורמונלי של בלוטות התריס יכולים להתבטא בתופעות הבאות:
יובש בעיניים או חיוורון בצבע העור באזור העיניים, נפיחות בצוואר, שיער יבש, גירודים בקרקפת, יובש בציפורניים.
לרוב אובדן שיער הקשור לחוסר איזון בבלוטות התריס יצמח חזרה כאשר המצב הרפואי יתאזן, מומלץ לשוחח עם הרופא המטפל על כך ולבקש תרופות שתפקידן לאזן את ההורמונים בגוף.

לפרטים נוספים ולקביעת ייעוץ ללא עלות אתן מוזמנות (ומוזמנים) ליצור עמנו קשר ונעמוד לשירותכם.
חייגו אלינו 
0723949735 או שלחו לנו הודעה באמצעות אתר האינטרנט שלנו ונחזור אליכם.

  • סיבות אוטואימוניות

מצבים אלו מתרחשים כאשר הגוף עושה טעות ותוקף את עצמו, עקב גורמים מסוימים הגוף יכול לתקוף את התאים אשר מסייעים בצמיחת השיער בגוף ולהוביל לאובדן שיער, צמצום קו השיער וקרחות נקודתיות. על מנת להבין את הגורמים יש לבצע בדיקות מקיפות ולהבין מהי אותה מחלה אוטואימונית וכיצד היא פוגעת בגוף לפני שניתן יהיה להבין כיצד לטפל בה.

  • בעיות עור

מצב העור משפיע באופן ישיר על צמיחת השיער שכן השיער צומח ישירות מזקיקים בתוך העור. תסמינים נוספים לבעיות עור יכולים להיות אדמומיות, גרדת, בצקות בעור, יובש וכו'…
גורמים נוספים שיכולים לגרום לבעיות בצמיחת הגבות מתקשרים לתזונה לקויה או לא מלאה, בעיות גנטיות, תופעות לוואי של תרופות, חשיפה לקרינה ועוד תרכיב של סיבות שונות ומשונות אשר הינן נדירות יותר בהופעתן בחברה ולכן לא נדון בהן בהרחבה.
 

השתלת שיער בגבות – טיפול באובדן שיער הגבה

בשלב הראשוני, לפני שנתחיל בטיפול בשיער הגבה יש צורך בפגישה מקיפה ובה נדון במצב, נאבחן ונזהה את הנסיבות אשר הובילו לאובדן צמיחת השיער ונשירתו.

על פי סקר שנערך לאחרונה בקרב מנתחים פלסטיים ברחבי העולם התגלה כי טיפולי השתלת שיער בגבה עלו בפופולריות שלהם בכ-140% בשנה האחרונה, בדומה להשתלת שיער רגילה התהליך של השתלת שיער בגבות כולל הליך מוציאים קבוצות של זקיקי שיער מאזור בגוף בו לא נפגמה צמיחת השיער (לרוב מהעורף), חשוב כי בזקיקי השיער שלוקחים יהיו זקיקים פעילים ומתפקדים.
את קבוצת זקיקי השיער שלקחנו משתילים בגבות לאחר שמסדרים אותן בצורת הגבה הרצויה.

"התופעה הנפוצה ביותר בגינה מבוצעת השתלת שיער בגבה היא בעקבות תלישת יתר של הגבות", כך על פי המנתח הפלסטי ג'פרי אפשטיין אשר מנהל שתי קליניקות בארה"ב ומבצע כארבע השתלות שיער בגבות בשבוע. כ-70% מהמטופלים של ד"ר אפשטיין הן נשים בטווח הגילאים 30 – 40, הסיבה שזה טווח הגילאים היא כי בדרך כלל זה השלב בחיים בו הגבות מתחילות להראות את סימני תלישתן לאורך החיים.

טיפולי השתלת שיער

תהליך ההחלמה מהשתלת שיער בגבה דומה לתהליך ההחלמה לאחר עשיית קעקוע, בתחילה תהיה נפיחות קלה ואדמומיות באזור המטופל ואולי אפילו התקלפות של העור באזור, ד"ר אפשטיין מרגיע ואומר "בדרך כלל מרבית המטופלים חוזרים להיראות כרגיל כבר לאחר שלושה ימים, לאחר תקופה של כשמונה ימים הגבה כבר נראית מושלמת." לשיער המושתל לוקח כארבעה חודשים להתחיל ולצמוח בכוחות עצמו וניתן לצפות להגיע לצמיחה מלאה לאחר שנה.

מומחית הגבות טוניה קרוקס, האחראית על הגבות של מייגן פוקס וג'וליה רוברטס בין היתר, מוסיפה ומדגישה את חשיבות מציאת הרופא המטפל המתאים לך ביותר שכן מניסיונה יש חשיבות מכרעת לזהות המטפל, "ראיתי בעברי נשים שעברו טיפולי השתלת שיער בגבות לא מוצלחים, זה יכול להתבטא בצמיחה מוגברת של השיער בגבה אשר דורשת תחזוקה שוטפת או אדמומיות שלא יורדת".

השתלת גבות – סיכום

תהליך השתלת שיער בגבה לא שונה במהותו מהשתלת שיער רגילה, הוא פשוט נעשה בצורה ממוקדת יותר ובקנה מידה קטן יותר מאשר השתלת שיער בכל הראש. הרופאים המטפלים שלנו בקליניקת L.A.FACE הם מהמנוסים והטובים ביותר בארץ, אצלנו תמצאו צוות חייכן ואדיב שיודע להציע את הפתרונות המותאמים ביותר בעבורך לאחר פגישת ייעוץ מקיפה ומלאה.

אצלנו בקליניקת L.A Face אנחנו מאמינים כי לא רק המראה החיצוני הוא החשוב כי אם התחושה איתה את מסתובבת, זו הסיבה שפיתחנו שיטה הוליסטית וייחודית אשר משלבת העצמה אישית בשילוב עם הטיפולים הקוסמטיים המתקדמים ביותר בעולם. 

הצוות שלנו מורכב מבכירי המטפלים והמנתחים שפועלים בישראל ובלוס אנג׳לס ואנו מתעדכנים באופן תדיר על השיטות והחידושים העדכניים ביותר, כל זאת תוך כדי שמירה על איכות הטיפולים ושביעות רצון לקוחותינו.
לפרטים נוספים ולקביעת תור אתן מוזמנות (ומוזמנים) ליצור עמנו קשר ונעמוד לשירותכם בכל שאלה, ייעוץ או בקשה. 

חייגו אלינו 072-3951950 או שלחו לנו הודעה באמצעות אתר האינטרנט שלנו ונחזור אליכם.

 

שדרות שאול המלך 37 ת"א ׳בית אירופה׳ קומה 1 טלפון 6783838 -03

שם

,

מייל

טלפון*

נושא הפניה


 

נגישות