הורמון האושר

הפעם על הפרק: "אנטומיה של אושר" – כל הגורמים לאושר וסיפוק בחיים, כיצד ניתן להפעיל אותם באופן טבעי? נדבר על שינויים ביולוגיים לאורך חיי האישה ונקנח בהרצאה מרתקת בנושא "שמנים אתריים והשפעתם על העור והנפש".

נשמח באם תשריינו את יום שני, ה-13.8.18, בו נערוך מפגש נשים חוויתי.

 מה הם החיים אם לא חלקים בפאזל הגדול, פסיפס של רכיבים הגורמים לנו לאושר. הבנת המנגנונים הפועלים בגופנו בדרך לשם, הבנת השפעת התזונה על מוחנו. האושר שלנו, ההרגשה המופלאה הזאת שכולם כמהים לה. אם האושר מונחה על ידי הורמון והורמון הוא משהו טבעי שקורה בגוף שלנו למה לחקור אושר? יש סיבה והסיבה היא טובה וחשובה. מחקרים שונים מצאו כי האושר עולה כל הזמן ונושא האושר נמצא במגמת ירידה בעשור האחרון בכל קבוצות הגיל הקיימות.

 

הרכיבים הגורמים לאושר 

 

ד"ר אדרי ליאת מאמינה כי יש בתוכנו את כל הכוחות והמשאבים הדרושים לאזן את ההורמונים הללו ולהתגבר על מגוון של סימפטומים עם עזרה קלה של תזונה נכונה ולעיתים תוספי תזונה.

האוכל שאנו מכניסים לגופנו הוא הדלק שמניע את הגוף, לכן חשוב לבחור מזונות שיחזירו את הגוף וייתרמו לאיזון, להמנע ממזון מעובד ופחמימות ריקות כמו מתוקים. התזונה הנכונה צריכה להיות עשירה בפחמימות מורכבות ורצוי עם עמילנים כדי להגביר את הפרשת הסרטונין, מומלץ לאכול חלבונים מהצומח, קטניות: עדשים, חומוס, להוסיף לתפריט ירקות ירוקים, בננות- בכל אלו יש את חומרי הבנייה של הורמון האושר.

כמו כן הסביבה היא התזונה שלנו, פעילות גופנית ופעילות רוחנית, לדוגמא – פעילות גופנית למניעת דיכאון או כטיפול לדיכאון קל עד בינוני, נשמע כמו תרופת סבתא אך זו עובדה מבוססת מדע. פעילות גופנית נותנת לנו את היחס בין גוף לנפש, נוסיף על כך תירגול של פעילות רוחנית, כגון מדיטציה, התירגול במדיטציה שצריך רק לשבת, פשוט לשבת, הפשטות הגאונית בישיבה מוותרת על השליטה ולא מתערבים במה שעולה לנו לראש, רק שמים לב למה שיש שם, אין "אומרים", "צריכים", "מותרים", "אסורים", לא נלחמים בדבר, פשוט יושבים ודרך המדיטציה מסלקים את הכאב.

"ד"ר ליאת אדרי מדענית, בעלת תואר שלישי במדעי החיים והמוח, פוסט דוקטורט אחד בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב ופוסט דוקטורט שני במדעי המוח במכון ויצמן. ד"ר אדרי שותפה לעשות מאמרים מדעיים, למאות ציטוטים של מדענים אחרים, שותפה לשני פטנטים בסרטן השד ובסרטן העור בפקולטה לרפואה ומחברת ספר "בריאות מותאמת אישית – הבמ"א שלך".

 

מוזמנות להרשם לערב עשיר ונפלא ולהנות מתובנותיה בהרצאתה של ד"ר ליאת אדרי שיתקיים בתאריך 13.8.18 בשעה 18:00.

המפגש יתקיים ב- L.A.FACE המרכז הבינ"ל לטיפולים אסתטיים-רפואיים לפנים ולצוואר,בבית אירופה קומה 1, רחוב שדרות שאול המלך 37, ת״א.
חניה חינם בחניון קרן הקריה.
כרטיס כניסה זוגי ב- 49 ₪ בלבד! מספר המקומות מוגבל, כל הקודמת זוכה.

לפרטים נוספים, לרכישת כרטיס נא ליצור קשר בטלפון 03-6783838

או להרשמה ישירה ניתן ללחוץ כאן

שדרות שאול המלך 37 ת"א ׳בית אירופה׳ קומה 1 טלפון 6783838 -03

שם

,

מייל

טלפון*

נושא הפניה


 

 
כותבת המאמר-  דניאלה גולן, יזמית ומנכ”ל, L.A. FACE, המרכז הבינלאומי לטיפולים אסתטיים רפואיים לפנים ולצוואר ומרצה בנושא חשיבה חיובית בישראל ובעולם. 
״אני מאמינה בנתינה, באהבה ובשמחה ללא תנאי. מאמינה שהגוף והנפש קשורים זה לזה, ולכן התפתחות רוחנית היא המפתח לחיים מאושרים וטובים. מאמינה בהעצמה ועוסקת כל חיי בהעצמה של נשים״ 
כתבות נוספות מטעם דניאלה גולן:
נגישות