אישה יפה 6

תחזוקה מונעת – מניעת קמטים

"הטיפול הטוב ביותר הוא מניעה!" – וודאי שמעת לא פעם את המשפט הזה בהקשרים שונים, חשוב לנו שתדעי כי הוא נכון גם לגבי הטיפול בקמטים. אמנם לא ניתן למנוע לחלוטין את היווצרות הקמטים, אך בהחלט ניתן לדחות את הופעתם.

כיצד ניתן "לתחזק" את העור למניעת קמטים ומאיזה גיל כדאי להתחיל?

את הטיפול בעור הפנים חשוב להתחיל כבר בגיל ההתבגרות. טיפול יומיומי של שטיפת הפנים בסבון עדין, שימוש בפילינג ומסכות טבעיות יתרמו לשמירה על העור חלק, צעיר, נקי ומלא ברק, וידחה את הופעתם של הקמטים בגיל מאוחר יותר. יחד עם זאת, הקפדה על תזונה נכונה ובריאה, שימוש בקרם פנים לשמירה על הלחות, הימנעות מעישון ומחשיפה לשמש, שימוש בכובע ומקדם הגנה – הינם יסוד בסיסי בכל גיל ושלב על מנת לדחות כמה שיותר את הזדקנות העור והיווצרות הקמטים. בנוסף, אימון של שרירי הפנים יעזור בתחזוקת העור ויפחית את הופעתם של קמטי ההבעה בגיל צעיר. תחזוקה יומיומית שוטפת של עור הפנים, אמנם תסייע משמעותית בדחיית הופעתם של קמטים, אך אינה מהווה תחליף לטיפול דרמטולוגי.

מתי מומלץ לפנות להתערבות חיצונית בכל הנוגע למניעה וטיפול בקמטים בעור?

את הטיפול הדרמטולוגי מומלץ להתחיל משנות ה 20 המאוחרות – תחילת שנות ה 30. בגילאים אלו ניתן לבצע טיפול דרמטולוגי עדין כמו פילינג לחידוש מרקם עור הפנים או הזרקת חומרי מילוי כמו בוטוקס להחלשת תנועת השריר ומניעה של היווצרות קמטים.
החל מגיל 40, האמצעים הטבעיים והטיפולים הראשוניים אינם מספיקים יותר, ולכן מומלץ לנקוט בצעדים משמעותיים בכל הנוגע למניעה והעלמת קמטים. בשלב זה העור נהיה דק וחסר חיוניות עקב אובדן קולגן, אלסטין ושומן האחראיים על המרקם, הגוון הגמישות והנפח של העור. טיפולים כמו חומצה היאלורונית או פילינג בינוני-עמוק יסייעו בטשטוש קמטים, חידוש העור והשבת הנפח והברק לעור הפנים.
החל מהעשור החמישי והלאה, מומלץ לשקול ניתוח להרמת הפנים. מטרת הניתוח היא לתקן את הנזקים שנגרמו עם השנים בעקבות תהליך הגרביטציה הטבעי, אכילה לא נכונה, הרגלי עישון וצריכת אלכוהול, חשיפה לשמש והגיל שפשוט מראה את אותותיו. מתיחה של רקמות העור והשומן תסייע בהעלמת הקמטים, הקווים והחריצים בעור ותעניק מראה צעיר וחלק שיחזיק לאורך שנים.

לתיאום פגישת אבחון וייעוץ חינם עם דרמטולוגית מומחית באסתטיקה של עור הפנים לחצי כאן

התערבות אסתטית –רפואית נועדה לחזק את היופי הקיים. זוהי בחירה בבריאות של העור ולא של יופי בלבד. זכרי! רק מתוך קבלה עצמית ניתן לצאת לדרך מוצלחת של טיפול באנטי-אייג'ינג ולהרגיש טוב מבפנים ומבחוץ.

נגישות