אישה יפה 8

טיפול בפן הרגשי אצל בני נוער שסובלים מצלקות אקנה

גיל ההתבגרות הוא תקופה לא פשוטה המלווה לעיתים במשברי זהות יחד עם שינויים בגוף ונפש לא שקטה. פצעי אקנה הנקראים גם פצעי בגרות הם תופעה מוכרת בקרב בני נוער העלולה להשאיר צלקות פיזיות ונפשיות. כתוצאה מהופעת פצעי אקנה בני נוער רבים חווים ירידה בביטחון העצמי, בושה, נידוי ואי נעימות להראות בציבור. רבים מהם נמצאים בעיסוק תמידי ואובססיבי במראה החיצוני, והלחץ החברתי להרשים את החברים עלול להוביל להתנהגויות הרסניות מתוך בלבול וחוסר אונים אל מול המצב, ולכן חשוב לא פחות לטפל גם באספקט הנפשי של בני הנוער באופן רגיש, חכם ומקצועי במקביל לטיפול הרפואי.

אודות טיפול בצלקות אקנה בקליניקת L.A Face

ישנן מספר אפשרויות לטיפול בפן הרגשי בבני נוער:

טיפול פסיכולוגי –

פסיכולוג בעל הכשרה לעבודה עם בני נוער יוכל לסייע לנערים ונערות הסובלים מצלקות אקנה, פגישות קבועות במקביל לטיפולים יחזקו את הביטחון העצמי ויקלו את הקושי בעת התהליך הרפואי. טיפול פסיכולוגי יעמוד בין השאר בסימן של קבלה עצמית בכל שלב בדרך עד להשלמת הטיפול הפיזי.

אימון אישי לבני נוער (Coaching) –

תחום שהתפתח בשנים האחרונות, "המטופל" באימון אישי נקרא מתאמן מכיוון שהוא האחראי על הדרך ועל הצלחת התהליך, המאמן נותן משימות והכוונה בהתאם לצרכים, לשאיפות וליעד של המתאמן. אימון אישי יכול להועיל על ידי עבודה של הנער המתאמן בחיזוק מציאת הכח הפנימי, הביטחון העצמי, ההגשמה החברתית והאישית ללא קשר למראהו.

קבוצות תמיכה –

בני נוער רבים מרגישים לבד כאשר הם עוברים את התחושות שעולות בכל הקשור לדימוי גוף. רבים מהם חשים כי אף אחד לא מבין אותם ולא תמיד מוצאים מענה לבעיות. קבוצות תמיכה לבני נוער נועדו ליצור מעגל בטוח לשיתוף. קבוצה שכזאת תעניק לנער מתבגר תחושת שייכות, הזדהות עם הבעיה ופעמים רבות גם מענה למצוקה חברתית. לרוב קבוצות תמיכה יונחו על ידי אנשי מקצוע כגון עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ומדריכים שעברו הכשרה מתאימה.

טיפול בשיטת Beautiful Minds –

טיפול בשיטה חדשנית וייחודית המשלבת את החיבור בין Mind & Body. באמצעות שיטה זו ניתן לטפל גם בצלקות הנפשיות במקביל לטיפול הפיזי בצלקות אקנה. במקביל לטיפול הרפואי- דרמטולוגי מתקיים מפגש אישי עם מומחה לאוטוסוגסטיה בו המטופל רוכש כלים כיצד להתמודד עם האתגרים של גיל ההתבגרות, לצאת אל העולם בביטחון עצמי תוך קבלה ואהבה עצמית בכל שלב בדרך לריפוי העור. שיטת Beautiful Minds מסייעת להשתחרר מגורמים מעכבים וממתחים, להתמודד עם פחדים וחששות ובחיזוק האמונה העצמית והעוצמה פנימית. החיזוק הפנימי יסייע בין השאר במניעת מצבים קיצוניים של מופנמות יתר או התנהגויות הרסניות המאפיינות את גיל ההתבגרות.

הקשר בין Mind&Body הוא ישיר ואינסופי, טיפול באחד לא יכול להתקיים בלי השני. אנחנו ב L.A.FACE מאמינים בלב שלם שהשילוב של BEAUTIFUL MINDS עם הטיפול הדרמטולוגי יביא לתוצאות המרביות הן בפן הפיזי והן בפן הרגשי. בני נוער הסובלים מצלקות אקנה יצאו עם פנים חלקות ועם ארגז כלים אשר יעזור להם למגר את רעשי הסביבה, ויעניק להם את העוצמות והביטחון לעבור את הקושי של גיל ההתבגרות בשמחה בביטחון ובקלות.

לקביעת פגישת יעוץ ואבחון עור הפנים שלך, התקשרי עכשיו 6783838 – 03 או צרי איתנו קשר באתר
נגישות