פגישת אבחון קליניקת LA FACE

לצלקות שלום- טיפול בצלקות אקנה ללא ניתוח

מיליוני אנשים סובלים מאקנה ומתוסכלים מטיפולים המבטיחים תוצאות, אך התוצאות לא מספקות. חשוב שתקראו את המאמר "טיפול בצלקות אקנה ללא ניתוח" לפני קבלת החלטה על סוג הטיפול בו תבחרו.
תופעת האקנה, אי הנוחות והצלקות הנלוות אליה כבר מזמן הפכו לנחלת הכלל. כ- 85% מהאנשים יסבלו במהלך חייהם לפחות פעם אחת מאקנה! כ- 25%, בעיקר נשים, ימשיכו להיאבק בהן עד הגילאים המאוחרים יותר.

הגורמים העיקריים לתופעת האקנה

הגורמים לדלקת של בלוטות החלב וזקיקי השיער הינם שינויים הורמונאליים המתרחשים בגיל ההתבגרות כתוצאה של תגובה לקויה להורמון הטסטוסטרון, בזמן המחזור החודשי ובמהלך ההיריון.
בשנים האחרונות הוכח כי מזון תעשייתי, מזון עתיר שומן אשר נספג בגוף ומעלה את רמת האינסולין, משפיע על רמת ההורמונים בגוף וכתוצאה מכך על היווצרות פצעי אקנה ודלקות עור.
צלקות אקנה, או חטטת, נוצרות בזמן תהליך ההחלמה של פצעונים המופיעים על העור כתוצאה מייצור מוגבר של שומן בבלוטות החלב. הסיכוי להיווצרות צלקות קיים בעיקר במקרים קשים בהם הפצע גורם לפגיעה בשכבות העור הפנימיות – הדרמיס. היווצרות צלקות תלויה במאפיינים אישיים כמו גיל, מערכת חיסונית וסוג העור, וכן בכמות רקמת החיבור הנדרשת למילוי הפצע, ככל שהפצע גדול ועמוק יותר כך גדל הסיכוי להיווצרות צלקת.
הסיבות האפשריות להחמרת הצלקות הן זיהום של הפצע, היווצרות דלקת, החמרה של פצעי בגרות וניסיון לטפל בפצעים בצורה לא מבוקרת ללא חיטוי ראוי.

סוגי הצלקות כתוצאה מאקנה:

• Ice Pick Scars – "חטטים", צלקות קטנות ועמוקות אשר מקנות לעור מראה מנוקב.
• Rolling Scars – כאשר נוצרת רקמה צלקתית מתחת לפני העור ומקנה לעור מראה לא אחיד.
• Boxcar scars – שקעים שטחיים יותר מהחטטים שתופסים שטח גדול על העור, לרוב יופיעו בצורה עגולה או אליפטית.

תכשירים המכילים חומצה רטינואית, פפטידים ורטינול, יעניקו לעור מצולק מראה חלק יותר אך לא יעלימו את הצלקות. תקופות של סטרס, לחץ ומועקה עלולות להחמיר את מצב האקנה. תחושות אלו אינן נחלתם של בני נוער בלבד אלא גם של מבוגרים שסובלים מאקנה.

כיצד נטפל בצלקות אקנה?

תכשירים המכילים חומצה רטינואית, פפטידים ורטינול יעניקו לעור מצולק מראה חלק יותר אך לא יעלימו את הצלקות.
פילינג כימי עמוק נועד לטיפול נקודתי בלבד. עלול להותיר את הרקמה המטופלת במרקם וגוון שונים. אינו מתאים לכהי עור ומחייב זמן החלמה והימנעות ממושכת מחשיפה לשמש לעיתים הימנעות לצמיתות במידה והעור איבד את הגוון.
טיפול ב – CO2RE הוא מהטיפולים המומלצים ביותר לשיפור והעלמת צלקות אקנה. המכשיר יוצר פציעות מיקרוסקופיות אשר מאלצות את רקמות העור העמוקות לעבור תהליך נמרץ של התחדשות הבא לידי ביטוי בעלייה דרמטית בייצור רקמת החיבור בעור כגון סיבי קולגן ואלסטין וכמובן חומצה היאלורונית, המביאים כולם להחלקה ומילוי צלקות האקנה מבפנים אל החוץ. ל- CO2RE תוצאות מוכחות במיצוק העור ושיפור מרקם העור והעלמת צלקות לרבות צלקות אקנה קשות, ללא סכנת זיהום או פגיעה בשכבות האפידרמיס. ניתן לווסת את עוצמת הטיפול בהתאם לעומק הטיפול הרצוי. המכשיר מבטיח טיפול מהיר, ללא תחושת כאב וללא פגיעה באזורי אשר אינם דורשים טיפול. לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרה בתוך ימים ספורים תוך שמירה על העור מחשיפה לשמש. במהלך הטיפול אין צורך בהרדמה. מתאים גם לכהי עור ובעל אחוזים נמוכים לשינוי בגוון העור.
SKIN BOOSTER – טיפול באמצעות חומצה היאלורונית מדוללת שברובה אינה מצולבת, אשר מוזרקת בטיפות קטנות לעור הפנים. החומצה מוזרקת באמצעות דקירות עדינות ושטחיות, הטיפול אורך כחצי שעה ואינו כרוך בכאב. החומצה סופחת מים ומשיבה לעור את מראהו הרענן והטבעי ומחליקה קמטוטים וצלקות אקנה. כדי לקבל תוצאה מרבית יש לבצע סדרה של שלושה טיפולים אחת לשלושה שבועות, ובנוסף טיפול בודד כעבור שמונה חודשים לתחזוקה. התוצאות מרשימות מחזיקות כ – 12 חודשים ומצריכות מעקב וביקורת. התוצאה, מראה פנים במרקם אחיד, חלק וזוהר המאפיין עור בריא.

נגישות