מועדים לפורענות – אזורים בעייתיים בעור הפנים

ככל שעוברות השנים אנו מזדקנים, סימני הגיל לא מאחרים להופיע ואותותיהם נראים גם בעור הפנים. הזדקנות העור באה לידי ביטוי באיבוד האלסטיות והנפח של העור, בצניחה ורפיון שלעיתים מייצרים אסימטריה בפנים, בכתמים, קמטים ושינויים במרקם העור. אחד הסימנים הראשונים המבשרים על הזדקנות העור הוא הופעתם של קמטוטים וקמטים הנוצרים בעקבות תהליך של התרוקנות רקמת השומן בעור. תהליך זה מושפע ממספר סיבות בניהן: גיל, גנטיקה, עישון, תזונה לקויה, חשיפה לשמש ולרדיקלים חופשיים והפעלת שרירי הפנים.

קמטים- קווים לדמותם

קיימים שני סוגים של קמטים, קמטי הבעה וקמטי גרביטציה.

קמטי הבעה הינם קמטים פעילים הנוצרים בעקבות הבעת רגשות באמצעות הפעלת שרירי הפנים כגון קמטי זעף, דאגה, צחוק וכדומה. קמטי הבעה מופיעים באזור המצח, בצידי העיניים, בין הגבות (אזור הגלאבלה) ובזווית הפה. ניתן לטפל בקמטים אלו באמצעות בוטוקס וחומצה היאלורונית שהינם טיפולים נפוצים בקמטי הבעה ומביאים להחלקה דרמטית של פני העור. חומרים אלו מאפשרים להחזיר את הנפח הטבעי לאזורים שונים בפנים, לתקן שקעים ולהחליק קימורים. הטיפול ניתן באמצעות הזרקה נקודתית לאזור המטופל ותוצאותיו נראות לעין כבר לאחר טיפול ראשוני.

קמטי גרביטציה הם קמטים יציבים הנוצרים מעצם תהליך ההזדקנות של העור. קמטים מסוג זה מופיעים באזור האף, השפתיים והסנטר. קמטים יציבים בצידי האף עלולים לצוץ כבר בגיל צעיר וניתן לטפל בהם באמצעות חומרי מילוי שזהו טיפול קל, מהיר ובטוח ללא תופעות לוואי. קמטים יציבים באזור השפה העליונה עשויים להופיע גם בצורת חריצים וניתן לטפל בהם באמצעות פילינג.

מילוי קמטים

טיפול למילוי קמטים מומלץ להתחיל בשנות ה20 המאוחרות-תחילת שנות ה30 ועד לגיל המעבר (40-55) עבור אנשים שזקוקים למתיחת פנים עדינה. בסביבות גיל 50 ומעלה כאשר העור סובל מקמטי הבעה עמוקים, יש לנקוט בצעדים משמעותיים יותר כגון פילינג עמוק שהינו טיפול בעל אפקט של מתיחת פנים אשר תוצאותיו מהירות ומחזיקות לאורך שנים. קמטי רפיון עור הפנים הינם תוצר בלתי נמנע של הגיל. בקמטים אלו לא ניתן לטפל באמצעות הזרקות אלא באמצעות ניתוח מתיחת פנים.

ישנן דרכים רבות לשמירה על עור הפנים כמו, שימוש בקרם הגנה, מסיכות עור, קרם לחות ועבודת כושר לשרירי הפנים, אך הופעתם של קמטים ושאר התופעות אינה פוסחת על אף אחת מאיתנו על כן אין מן הנמנע לפנות לדרמטולוג/ רופא עור עם הופעתם של כל אחד מסוגי הקמטים על מנת לקבל את הטיפול המתאים והמקצועי ביותר בכל שלב ושלב.

ב L.A.FACE המרכז הבינלאומי לטיפולים רפואיים אסתטיים לפנים ולצוואר, תוכלי למצוא מגוון רחב של טיפולים אסתטיים דרמטולוגים המבוצעים על ידי רופאים דרמטולוגים מומחים.

לקבלת פרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ ואבחון חינם לחצי כאן
נגישות