פיסול קו הלסת

פילינג – איך, כמה ומתי?

פילינג הינו טיפול אסתטי רפואי בו מבצעים קילוף של שכבת העור העליונה במטרה להחליק ולחדש את העור לכדי עור נטול קמטים, כתמים, צלקות, נקבוביות וחטטים על ידי הסרה של תאי עור מתים. קיימים מגוון טיפולי פילינג בדרגות עומק שונות, החל מפילינג עדין שניתן לעשות לבד בבית ועד לפילינג עמוק לפנים אותו יש לבצע אצל איש מקצוע.


מה התדירות בה כדאי לבצע פילינג בבית באופן עצמאי?

הפילינג הביתי מזין את העור ומסייע בשמירה על חיות ורעננות העור. חשוב ומומלץ לבצע פילינג ביתי פעם עד פעמיים בשבוע כחלק מהתחזוקה השוטפת של הטיפול בעור הפנים ושמירתו. פילינג ביתי ניתן לבצע באמצעות פילינג קוסמטי שניתן לרכוש אצל קוסמטיקאית או ברשתות הפארם, אפשרות נוספת היא להכין את הפילינג באופן עצמאי מחומרים טבעיים.
לפני הטיפול יש לוודא שהפנים שטופות ונקיות. יש להסיר את הפילינג במים פושרים ולנגב את הפנים בעדינות במגבת יבשה ורכה.
הפילינג הביתי אינו מהווה תחליף לטיפול פילינג מקצועי.


מתי יש לבצע פילינג אצל איש מקצוע?

כאשר יש צורך בפילינג בינוני עד עמוק, כדאי לפנות לאיש מקצוע. לרוב פונים לקוסמטיקאית או לרופא עור דרמטולוג כאשר רוצים לטפל בעור פנים בעל מרקם מחוספס, בעל חטטים, צלקות אקנה, כתמי פיגמנטציה וקמטוטים. טיפולי הפילינג המומלצים במקרים אלה הם פילינג כימי או פילינג לייזר.

 
 

הטיפול האפקטיבי ביותר הוא טיפול פילינג עמוק בלייזר. פילינג לייזר הינו טיפול דרמטולוגי חזק ויעיל בעל אפקט של מתיחת פנים. הפילינג העמוק מסיר תאי עור מתים ומאפשר חשיפה של תאי עור חדשים ומראה עור בריא, אלסטי ורענן יותר. הטיפול בלייזר אורך כשעה וניתן לבצעו תחת הרדמה מקומית. זמן ההתאוששות הנדרש הוא כארבעה ימי מנוחה.

לכמה זמן נשמרות התוצאות ומה אפשר לעשות כדי "לתחזק" אותן בבית?

את תוצאות הטיפול באמצעות פילינג לייזר ניתן לראות לאחר שלושה חודשים. על מנת לקבל את התוצאה האפקטיבית ביותר יש להיצמד להנחיות הרופא לאחר הטיפול. תוצאות הטיפול מחזיקות לאורך שנים. באשר לצלקות אקנה, כל עוד אין התפרצויות מחודשות של אקנה התוצאות הן לצמיתות. באשר לקמטים ולשינויים בעור שנגרמו על ידי השמש או הגיל, משך הזמן שבו יישמרו התוצאות משתנה מאדם לאדם. השיפור במראה העור יישמר 12 – 18 חודשים לפחות. התוצאות יהיו טובות יותר בקרב מטופלות שנמנעות מעישון, ממתח ומחשיפה מופרזת לשמש, ומקפידות על שימוש בתכשירי אנטי-אייג'ינג מקומיים.

לאחר החלמת העור והחזרה לשגרה חשוב להמשיך ולהקפיד בניקוי יומיומי של העור בסבון עדין, לחיטוי ושמירה על היגיינת העור, שימוש בפילינג טבעי ומריחת קרם הגנה 45+ וקרם לחות על מנת לתחזק את תוצאות הטיפול בצורה הטובה ביותר.

אם מראה עור הפנים שלך חשוב לך, כדאי שתסגלי לעצמך שגרת טיפוח הכוללת גם טיפולי פילינג עדין אותו תבצעי בעצמך בבית. יחד עם זאת, רצוי לשלב גם ביקור אחת לחצי שנה – עד שנה אצל איש מקצוע לקבלת אבחון או טיפול עמוק ומשמעותי יותר.


שוקלת לעשות פילינג? מתלבטת לגבי טיפול הפילינג שהכי מתאים לעור שלך?
לאבחון וייעוץ אצל רופא עור דרמטולוג ולקבלת פרטים נוספים צרי קשר עם L.A.FACE בטלפון: 03-6783838 או במייל: info@la-face.com
נגישות