פייס ליפט


בעשורים האחרונים תוחלת החיים עולה ואנשים בכל גיל מרגישים נמרצים וחיוניים. אותות הזמן, אשר ניכרים בפניהם של האנשים מסגירים אולי את גילם הכרונולוגי אך אינם מייצגים נאמנה את הדרך בה הם תופסים את עצמם וחיים את חייהם. כיום נשים וגברים בגילאי ה 50 ומעלה הם אנשים פעילים בחייהם הפרטיים ובקהילה, ולעיתים אין הלימה בין האופן בו הם נראים מבחינת גיל והאופן בו הם מרגישים מבחינה פנימית. כולם רוצים להראות צעירים, זוהרים ועם עור פנים מתוח. זו אחת הסיבות לכך שניתוח מתיחת פנים הפך למאוד פופולרי ומספר המטופלים המתמסרים לסכין המנתחים עולה בהתמדה ובשיעור גבוה.


מתיחת פנים - פייס ליפט (Face Lift) הכוכב העולה


תעשיית הרפואה הפלסטית נמצאת היום בשיא של כל הזמנים. על פי נתוני איגוד המנתחים הפלסטיים האמריקאי (ASAPS), בשנה שעברה עברו 6,081,857 נשים אמריקאיות הליכים אסתטיים שונים. 1,407,655 מהם כללו ניתוח כלשהו. ארצות הברית היא מהמובילות בתחום הרפואה הפלסטית בעולם ובתוך ארה"ב המדינה המובילה היא קליפורניה.

עם התקדמות הרפואה ושיפור ההבנה של התהליכים המתרחשים בעור המתבגר, התפתחו טכניקות מתקדמות ביותר. יחד עם מכשור וציוד רפואי שמתקדמים כל הזמן, שיטות הניתוח משתכללות וההליך הרפואי הצפוי למנותחת הוא קצר ויעיל יותר.
ביחס לניתוחים הפלסטיים שנעשו בעבר, נחשבים ניתוחי מתיחת הפנים לפחות מסוכנים ולכמעט נטולי תופעות לוואי.

בניתוחי מתיחת פנים כיום מבצעים שילוב של טכניקות עיצוב מגוונות. בעבר הניתוח שם דגש על עניין מתיחת העור. כיום יש הרבה יותר דגש על עיצוב מראה הפנים, כאשר הכוונה היא לשוות לפנים מראה צעיר, מעוצב, יפה, מורם, מוצק, חלק ובעיקר טבעי.

הטכניקות העיצוביות מתוחכמות מאד כיום וכירורגים פלסטיים משתמשים בהן ללא הרף – זה מאפשר לקיים ניתוח ברמה גבוהה המבטיחה תוצאות מיטביות. אמצעים אלו תורמים לחיזוק והדגשת קו הלסת ועצמות הלחיים, למילוי הרקות, להחלקת קמטים ולקבלת מראה פנים רענן וטבעי.


המפתח למראה טבעי – פייס ליפט בהרדמה מקומית


בארצות הברית, שהיא מתקדמת מאד מבחינת הניתוחים הפלסטיים, השיטה הפופולרית כיום היא פייס ליפט בהרדמה מקומית אשר עושה את התהליך הרבה יותר קל, מהיר ובעל התוצאות המיטביות להשגת מראה טבעי. תוך כדי התהליך המנותחת מורדמת מקומית ולאחר כמה שעות התאוששות משוחררת הביתה, כך נחסכים הסיבוכים של הרדמה כללית הדורשת אשפוז ארוך והתאוששות קשה.


פייס ליפט עם המובילים בתחום


אם נחפש את המקום בו ניתוחים פלסטיים הינם דבר מקובל וכמעט שכיח הרי זאת הוליווד, בלוס- אנג'לס ארה"ב. מאות סלבריטאים, שחקנים, זמרים וסתם אנשים מן המניין מגיעים לשם אל המומחים המובילים בכדי לבצע ניתוחים פלסטיים לשיפור איכות חייהם. בבוורלי הילס קיימות חלק מהקליניקות הטובות ביותר בעולם, ביניהן ניתן למנות את פרופ' מלקולם ליסבוי וד"ר פיימן סימוני. שניהם מוגדרים כמומחים בעלי שם עולמי המתמחים בניתוחים פלסטיים ובמתיחת פנים בהרדמה מקומית.

פרופ' ליסבוי אשר ביצע עד כה אלפי ניתוחים וזוכה פרס רופא השנה מטעם איגוד הפלסטיקאים, אמר לאחת מהעיתונאיות הישראליות על פייס ליפט בהרדמה מקומית: "בשנתיים-שלוש האחרונות ביצעתי זאת עבור מטופלים שלא היו מעוניינים לעבור את הפרוצדורה בהרדמה כללית ומצאתי שהמטופלים שעברו את הניתוח בהרדמה מקומית מחלימים מהר יותר. הם לא סובלים מתופעות הלוואי של הרדמה כללית, זה פחות יקר, כי לא צריך לשלם למרדים ולחדר ניתוח אבל זה עדיין בטוח לחלוטין וזה הדבר החשוב ביותר".
עם העלייה המתמדת בביקוש לניתוחים פלסטיים בישראל בה כ־10,00 ישראלים עוברים ניתוחים אסתטיים מדי שנה, הבשורה של פייס ליפט הגיעה גם לישראל. היום גם נשים וגברים ישראלים יכולים לעבור את הניתוח בצורה חלקה במטרה להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

לקריאת מאמר מקצועי על ההבדלים בין מתיחת פנים בהרדמה מקומית להרדמה מלאה לחצי כאן

לצפייה בסרטון של פרופ' ליסבוי המדבר על היתרונות של פייס ליפט בהרדמה מקומית לחצי כאן