בואו נפזר את ענן העשן ונבדוק לעומק את השפעת העישון על עור הפנים: השפעת העישון על עור הפנים


מבעד לענן העשן הנפלט מהסיגריות מתחבאים הנזקים לעור הפנים. העישון משפיע על המראה הפנים שלנו. תופעות כגון: שקיות תחת העיניים הזדקנות מוקדמת קמטים וצלקות הם רק מנת חלקם של המעשנים, כתוצאה מעישון מוגבר עור הפנים מאבד את הזהר הטבעי ואת היכולת להשתנות ולהתחדש.

מחקרים מראים כי עישון מייצר חוסר שקט ועל כן מונע שנת לילה טובה שכה חשובה לעור הפנים בכלל ולאזור העיניים בפרט. לאחר לילה ללא שינה התוצאות נכרות לעין.

גם הקמטים שנוצרים עקב עישון אינם קמטים שנוצרו באופן טבעי. העישון מעכב את אספקת הדם ההכרחית למראה עור רך ובריא. נתוני מחקר מראים כי מעשנים נראים 1.4 שנים מבוגרים יותר בממוצע מאנשים שאינם מעשנים. יתרה מכך התכווצות כלי הדם בעקבות עישון מונעת בין השאר זרימה תקינה של חמצן. חשוב לשמור על זרימת דם תקינה לכל מערכות הגוף וגם לכל כלי דם זעיר בפנים על מנת למנוע פצעים אדומים יותר וצלקות אשר זמן ההחלמה שלהם ארוך יותר ולעיתים כמעט בלתי אפשרי.

"Smoker’s Face" - פני מעשן/ת


הינו מושג שהוטבע בעקבות מחקר שנערך בשנת 1985 ומתאר פנים שניתן לזהות שניזוקו מעישון. המאפיינים הם קמטים, רזון ומראה אפור וחיוור של העור שניזוק מהעישון. עשן סיגריות מכיל פחמן חד חמצני , אשר מחליף את החמצן בעור ומפחית את זרימת הדם ומותיר את עור יבש ודהוי . עישון סיגריות גם מכלה חומרים מזינים רבים כולל ויטמן C אשר מסייע להגן ולתקן נזקי עור.

הנזקים שהעישון גורם לעור הפנים עלולים להקשות על טיפול העור והבאתו למצב מקסימאלי של בריאות וחידוש התאים ורעננות העור. טיפולים אסתתטיים רפואיים ידרשו תקופת גמילה עד הפסקת העישון על מנת לבצע טיפול שיסייע לחידוש העור.

אז בואו נפזר את ענן העשן לאוויר נקי ושקט נפשי. לבריאות, רעננות ושינויים טבעיים של עור הפנים.

לקריאה אודות טיפול CO2 בחמצן להעלמת קמטים לחצי