טיפול בכתמי פיגמנטציה בפנים

 
פיגמנטציה (כתמי עור) הינה בעיית עור יחסית מאתגרת לפתרון. הכתמים הנראים על פני השטח, מקורם במלנין הנמצאים באפידרמיס של העור.

גופנו מייצר חומר בשם מלנין שתפקידו הוא להגן על העור מפני נזקי השמש. המלנין נוצר על ידי מלנוציטים ,כל חשיפה לשמש מרגע הולדתנו נשמרת בזיכרון העור וגורמת לאותם תאים לייצר עודף פיגמנטציה, כלומר עודף מלנין. זהו תהליך מורכב אשר בסופו מתהווה כתם על פני העור. דבר הפוגע במראה הכללי והאסתטי של העור אישה או איש עם כתמי פיגמנטציה מרגיש לא טוב איתם כלומר פגיעה בביטחון העצמי, ובמקרים כאלה נוצר הביקוש עבור טיפול בפיגמנטציה בפנים.

ישנן מספר סיבות להופעת פיגמנטציה: מצבים הורמונליים: הריון או נטילת גלולות למניעת הריון, תורשה, סטרס, נזק טראומתי לעור, חשיפה לשמש, תרופות פוטוסנסטיביות (רגישות לשמש) שימוש בחומרי קוסמטיקה פעילים בצורה לא נכונה וללא הדרכה נכונה. כמו כן טיפולי הסרת שיער לא מבוקרים וכן שימוש בחומרי קוסמטיקה פעילים בצורה לא נכונה וללא הדרכה נכונה עשויים להעלות את הצורך בטיפול מסוג זה בפיגמנטציה בפנים ובגוף.

גם טיפולי הסרת שיער בצורה לא מבוקרת וכן הסרת שיער באפילציה הנעשית בידיים לא מקצועיות וללא הדרכה נכונה לגבי הגנת העור מפני קרינת השמש בזמן תהליך האפילציה יכולים לגרום לפיגמנטצ. הטיפול בכתמים צריך להיעשות בצורה הדרגתית ומבוקרת. שימוש בחומרים והליכים אגרסיביים(קילופי עור) עלול לגרום לתוצאה הפוכה ולגרום לפיגמנטציה חמורה יותר.

טיפולים בפיגמנטציה הן רבים ומגוונים וצריכים להיעשות לאחר אבחון נכון של עור הפנים תוך כדי התחשבות בצבע העור, מצב הורמונאלי והיכולת של המטופלים להתמיד בטיפול.

למידע אודות טיפול חדשני לטיפול בצלקות אקנה

המלצה חשובה לפני תחילת טיפול בפיגמנטציה בפנים ובגוף:


עור כהה נוטה ליתר ייצור של מלנין, ועל כן הקפידו להגן על עצמכם מהשמש והיוועצו ברופא כדי לוודא שאין בחומרים שאתם נוטלים מרכיב המעודד היווצרות מלנין.
כאמור, ישנם מספר סוגי טיפול בפיגמנטציה וחיוני כי רופא מומחה יאבחן את המקור לכתם: כתמי ילדות, הריון, חשיפה לשמש, כתמי זקנה או נגע אחר. בהתאם לכך ייקבע אופי הטיפול:
*מריחה של קרמים
*פילינג במכשיר לייזר
*טיפול בפיגמנטציה באמצעות קרמים

קרמים המבוססים על ויטמין E או ויטמין C, רטין A, הידרוקינון, חומצה קוג'ית וכדומה, עוצרים את ההתפשטות וייצור המלנין. קרמים המכילים אנטי אוקסידנטים נלחמים ברדיקלים החופשיים וגורמים להבהרה של העור.
אורך הטיפול - טיפול בפיגמנטציה נמשך החל מממספר דקות ועד לשעה, תלוי באופי הטיפול ובשטח הדורש טיפול.
את כל הטיפולים ניתן לבצע מגיל 18.
 

טיפול בפיגמנטציה בפנים באמצעות פילינג קל ובינוני


פילינג מטפל בפנים, בכפות הידיים, באזור החזה וכדומה, בעזרת חומרים כימיים הגורמים לקילוף ולהסרה עדינה של תאי העור ובכלל זה גם של הכתמים. החומרים שבהם משתמשים הם חומצה אלפא ובטא הידרוקסי־טריכלורואצטיק בריכוזים נמוכים או ערבוב של כמה חומצות בריכוזים נמוכים. אם נותרו שאריות כתמים - פעולה זו מבהירה אותן.
לאחר טיפול פיגמנטציה בפילינג כימי מתקבלת תחושת יובש של העור, המלווה באדמומיות
כשלאחר כמה ימים העור מתקלף. אם הטיפול מבוצע באמצעות בפילינג כימי, ניתן לחזור לפעילות תוך כמה ימים. ביצוע לא נכון של פילינג כימי באמצעות חומצות עלול להוביל לפיגמנטציה (שינוי גוון) בלתי הפיכה ולהצטלקות.

למידע נוסף אודות פילינג לייזר עמוק לפנים


טיפול בפיגמנטציה באמצעות פילינג לייזר LIGHT – MEDIUM המכשר המצויין CORE

הפעולה מבוצעת על-ידי מכשיר מתקדם המשגר גלים באורכים שונים אל התא. הגל נקלט במלנין עצמו, והאנרגית האור הופך לאנרגיה תרמית המחממת את הפיגמנט, גורמת לקילוף ולהבהרה של העור ולעיתים אף להעלמה מוחלטת של הכתם. לא כל הכתמים ייעלמו לחלוטין. בחלק מהמקרים, הם יובהרו עד 80%.
לאחר טיפול פיגמנטציה בלייזר נוצרת אדמומיות, ולאחר כמה ימים העור מתקלף. עם סיום פעולת הקילוף חשוב להישמר מפני מחשיפה מוגברת לשמש העלולה לגרום להופעה חוזרת של הפיגמנטציה.

היתרון של לייזר על טיפול פילינג כימי הוא ביכולת השליטה בעומק החדירה בעומק הקילוף לפי רצון הרופא המטפל
טיפולי הלייזר ,בפיגמנטציה,אם נעשים על ידי רופא מומחה ,יעילים ביותר, בשל הדיוק ומזעור הנזק לעור מסביב.

כלומר הטיפול בפיגמנטציה, על ידי מכשיר הלייזר, הרבה יותר מבוקר ,דרך זו היא הרבה יותר מתקדמת בטוחה לטיפול וריפוי העור מפגמנטציה .

על מנת למנוע הישנות וחזרה של פיגמנטציה , חיוני לטפל בעור לאחר הסרת הפיגמנטציה על ידי מכשיר הלייזר .

יש להשתמש בקרם הגנה יומי לפחות 45+, הגנה מפני השמש באמצעות כובעים ושימשיות. כמוכן הרופא נותן משחה להמשך" העבודה הפנימית של העור ".


לאבחון עור הפנים, ייעוץ וקבלת פרטים נוספים אודות טיפול בפיגמנטציה בפנים, צרי קשר עם LA FACE במספר:03-6783838 או השאירי פרטים כאן.