מכון הכושר של שרירי הפנים

מערכת השרירים בגוף האדם כוללת בתוכה בין היתר גם 57 שרירים הנמצאים בפנים. תפקידם של שרירי הפנים הוא להוות מערכת תמיכה שתחזיק את עור הפנים, וכן הזרמת דם תקינה לעור. שרירי הפנים מופעלים באמצעות מימיקה של הבעות פנים, דיבור, לעיסה, חיוך ושאר הפעולות הטבעיות המוכרות לנו. עם השנים פעולות אלו מחלישות את שרירי הפנים, רקמת השריר הולכת ומתקצרת והשריר מאבד מנפחו. היחלשות השריר הינה המקור הראשוני להזדקנות עור הפנים כיוון שהיא גורמת להיווצרותם של קמטי הבעה, שקיות מתחת לעיניים, קמטים, נפילה של העור והתדלדלותו באזור הלחיים והצוואר. שרירים מוחלשים משפיעים גם על זרימת הדם אשר מזינה את העור, וכתוצאה מכך העור עלול להאפיר, להחוויר ולאבד את חיוניותו.


כיצד נחזק את שרירי הפנים?

מתוך ההבנה כי גם שרירי הפנים זקוקים לאימון כמו שאר שרירי הגוף, פותחו שיטות לחיזוק שרירי הפנים. בכדי לחזק את שרירי עור הפנים, למנוע את התנוונותם ולסייע בזרימה תקינה של הדם לעור, חשוב לאמן אותם על בסיס יומיומי בעזרת תרגילי כושר.

תרגיל לעיצוב קו הלסת והקלה על המתח סביב הפה – מקמי שתי אצבעות מתחת לשפה התחתונה באמצע הסנטר ולחצי קלות בעזרת כריות האצבעות. לאחר דקה הוסיפי תנועה סיבובית כלפי חוץ לכיוון הלסת. יש לחזור על הפעולה שלוש פעמים.

תרגיל לחיזוק שרירי הצוואר – משכי בעדינות את זוויות הפה כלפי מטה בעזרת האצבעות, הישארי כך במשך חצי דקה כאשר השיניים התחתונות חשופות. יש לחזור על התרגיל 4 פעמים.

תרגיל למניעת קמטי הבעה במצח – יש להניח את כפות הידיים מעל הגבות תוך כדי ניסיון להרים את הגבות כלפי מעלה. ההתנגדות להרמה יוצרת את העבודה על השריר.

תרגיל לחיזוק שרירי הלחיים – יש ליצור צורה אליפטית עם השפתיים כפי שהיא נוצרת כשמפיקים את התנועה (o) . על מנת ליצור התנגדות שתחזק את השריר יש לעשות תוך כדי עם השפתיים תנועה של חיוך רחב.

תרגיל למניעת קמטי הבעה באזור "העין השלישית" (האזור שבין הגבות) – יש לנסות לקרב בין הגבות תוך כדי התנגדות לתנועה בעזרת הידיים המונחות בין הגבות ומושכות לכיוון הנגדי.

חשיבות אימון שרירי הגוף וכחלק מהם גם שרירי הפנים היא מעלה חשובה. חיזוק שרירי הפנים אינם באים על חשבון טיפול עמוק יותר שנועד להרים את העור, אך הוא בהחלט עוזר לדחות את המועד ולהגיע להרמת פנים במצב האופטימאלי ביותר. ככל שהעור נמצא במצב טוב יותר, הפרוצדורה של הרמת הפנים תהיה קלה יותר.


שוקלת לבצע הרמת פנים?

השיטה האמריקאית החדשנית להרמת פנים באמצעות הרדמה מקומית הגיעה לישראל. אצלנו ב L.A.FACE ניתן לעבור ניתוח פייס ליפט בהרדמה מקומית בידי מנתחים פלסטיים בעלי שם וידיים מקצועיות ומוסמכות.
לפרטים נוספים לחצי כאן להשארת פרטים ונחזור אלייך בהקדם האפשרי.

לקריאה נוספת על פייס ליפט בהרדמה מקומית לחצי כאן

נגישות